Właściwość

W związku z wejściem w życie od 1 stycznia 2019 roku Ustawy z dnia 22 marca 2018 roku o Komornikach Sądowych, komornik ma prawo podejmowania czynności z wyboru wierzycieli (uprawnionych) poza swoim rewirem komorniczym na terenie obszaru właściwości Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie, tj. na terenie całego województwa podkarpackiego.

Prawo wyboru nie dotyczy spraw o egzekucję z nieruchomości, o wydanie nieruchomości, o wprowadzenie w posiadanie nieruchomości, o opróżnienie pomieszczeń, w tym lokali mieszkalnych z osób lub rzeczy, w których przepisy o egzekucji z nieruchomości stosuje się odpowiednio. W tych sprawach komornik podejmuje działania wyłącznie na obszarze swojego rewiru komorniczego.

W przypadku konieczności podjęcia czynności w pozostałych sprawach poza rewirem komornika, wierzyciel (uprawniony) wraz z wnioskiem o wszczęcie egzekucji lub wnioskiem o wykonanie zabezpieczenia, składa komornikowi oświadczenie na piśmie, że korzysta z prawa wyboru komornika stosownie do art. 10 UoKS

Rewirem Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Nisku Rafała Rajtara jest obszar właściwości Sądu Rejonowego w Nisku.

Rewir tutejszego komornika obejmuje następujące miejscowości:

POWIAT NIŻAŃSKI:

Miasta: Nisko, Rudnik nad Sanem, Ulanów.
Gmina Nisko (37-400)
Miejscowości w Gminie Nisko: Kończyce, Nowa Wieś, Nowosielec, Racławice, Wolina, Zarzecze.

Gmina Rudnik nad Sanem (37-420)
Miejscowości w gminie Rudnik nad Sanem:
Chałupki, Kopki, Przędzel, Kolonia.

Gmina Ulanów (37-410)
Miejscowości w Gminie Ulanów:
Bieliniec, Bieliny, Borki, Bukowina, Dąbrowica, Dąbrówka, Glinianka, Huta Deręgowska, Kurzyna Mała, Kurzyna Średnia, Kurzyna Wielka, Wólka Bielińska, Wólka Tanewska.

Gmina Harasiuki (37-413)
Miejscowości w Gminie Harasiuki:
Banachy, Derylaki, Gózd, Harasiuki, Hucisko, Huta Krzeszowska, Huta Nowa, Huta Podgórna, Huta Stara, Krzeszów Górny, Kusze, Łazory, Maziarnia, Nowa Wieś, Półsieraków, Rogóźnia, Ryczki, Sieraków, Szeliga, Wólka, Żuk Nowy, Żuk Stary.

Gmina Jarocin (37-405)
Miejscowości w Gminie Jarocin:
Domostawa, Golce, Jarocin, Katy, Kutyły, Majdan Golczański, Mostki, Szyperki, Szwedy, Zdziary.

Gmina Jeżowe (37-430)
Miejscowości w Gminie Jeżowe:
Cholewiana Góra, Groble, Jata, Jeżowe, Krzywdy, Nowy Nart, Pogorzałka, Sójkowa, Stary Nart, Zalesie.

Gmina Krzeszów (37-418)
Miejscowości w Gminie Krzeszów:
Bystre, Kamionka, Koziarnia, Krzeszów, Krzeszów Dolny, Kustrawa, Łazów, Podolszynka Ordynacka, Podolszynka Plebańska, Sigiełki.

POWIAT STALOWOWOLSKI:

Gmina Bojanów (37-433)
Miejscowości w Gminie Bojanów:
Bojanów, Bojanów nad Rzeką, Burdze, Cisów – Las, Gwoździec, Korabina, Kozły – Załęże, Kołodzieje, Laski, Maziarnia, Przyszów, Ruda, Stany.

Napisz do kancelarii

Dane kancelarii:
ul. Kościuszki 8,
37-400 Nisko
tel. 534-848-373

nisko.rajtar@komornik.pl
ePUAP: /KS_Rafal_Rajtar/domyslna
ID EPU: 2690

Konto:
93 1600 1462 1876 5751 7000 0001
BGŻ BNP Paribas

Niniejsza strona ma charakter informacyjny a zamieszone na niej treści nie stanowią reklamy działalności prowadzonej przez Kancelarię